Учиме за програма SCRАTCH со помош на родителот

На ден 02.03.2023 во IIIa одделение,часовите по работа со комјутери беа реализирани од страна на родител програмер Дејан Новески.Наставната содржина беше Алгоритам – постапка за извршување одредена задача која родителот ја реализираше со помош на програма SCRАTCH.Учениците беа воодушевени од постапките и сами даваа идеи за настани,циклуси и услови, команди за извршување на одредени операции.Соработката со родителите продолжува!!!На ден 02.03.2023 во IIIa одделение,часовите по работа со комјутери беа реализирани од страна на родител програмер Дејан Новески.Наставната содржина беше Алгоритам – постапка за извршување одредена задача која родителот ја реализираше со помош на програма SCRАTCH.Учениците беа воодушевени од постапките и сами даваа идеи за настани,циклуси и услови, команди за извршување на одредени операции.Соработката со родителите продолжува!!!

сл1 сл2 сл3